Czyszczenie narożnika chemią - o czym warto pamiętać?

Czyszczenie narożnika chemią - o czym warto pamiętać?

Jeśli chcą Państwo wyprać narożnik w domu, to bez wątpienia zastanawiacie się nad skorzystaniem z bogatej oferty rozmaitych środków. Koniecznie dokładnie należy wczyt się w instrukcje dołączone do opakowania lub nadrukowane na nim. Producenci oferują bowiem specyfiki dosłownie do wszystkiego, dlatego z łatwością znajdą Państwo coś przeznaczonego do skóry, coś innego do tkaniny, a coś zupełnie odmiennego do weluru. Często nie można ich jednak stosować wymiennie.  

Warto zwrócić również uwagę na to, czy przy pomocy interesującego Was środka chemicznego należy czyścić mebel na sucho, czy raczej wcześniej trzeba go mocno namoczyć. Być może zalanie mebla wodą - a później długie jego suszenie – nie będzie czymś, na co będą mogli sobie Państwo pozwolić. 

 

Oto kroki, które możesz podjąć, aby oczyścić narożnik przy użyciu chemii:

 

  • 1. Wybierz odpowiednią chemię: Wybierz środek czyszczący odpowiedni do rodzaju powierzchni narożnika. 

  • 2. Przeczytaj etykietę produktu: Przeczytaj instrukcje na etykiecie produktu, aby dowiedzieć się, jak prawidłowo go używać. Zwróć uwagę na zalecenia dotyczące proporcji rozcieńczania i czasu działania. 

  • 3. Przygotuj obszar: Przed rozpoczęciem czyszczenia przygotuj obszar. Usuń luźne zanieczyszczenia, kurz i brud za pomocą miotełki lub odkurzacza. Ochron przed wszelkimi elementami, które mogą być podatne na działanie chemii, takimi jak meble lub tekstylia. 

  • 4. Rozcieńcz chemię: Jeśli produkt wymaga rozcieńczenia, postępuj zgodnie z instrukcjami na etykiecie. Staraj się używać odpowiedniej ilości produktu, aby uniknąć nadmiernego stosowania. 

  • 5. Zastosuj chemię: Nałóż preparat czyszczący na powierzchnię narożnika zgodnie z instrukcjami. Możesz użyć gąbki, miękkiej szczotki lub ściereczki. Staraj się pracować na całej powierzchni narożnika, a nie tylko na plamach. 

  • 6. Pozostaw na chwilę: Zgodnie z instrukcjami na etykiecie produktu, pozostaw chemię na powierzchni na określony czas, aby zadziałała. 

  • 7. Spłucz lub wytrzyj: Po upływie czasu pozostawienia preparatu na powierzchni, spłucz narożnik lub wytrzyj go wilgotną ściereczką, aby usunąć resztki chemii. 

  • 8. Osusz: Osusz powierzchnię narożnika, aby uniknąć pozostawienia wilgoci, która mogłaby spowodować powstawanie plam lub uszkodzenia. 

 

Na koniec – ważne pytanie. -> Profesjonalne czyszczenie narożnika - czy warto?  

 

Profesjonalne czyszczenie mebli tapicerowanych to rozwiązanie, nad którym może zastanowić się każdy zabiegany właściciel. Wykonuje je doświadczona ekipa, więc raczej nie będzie miała problemów z odpowiednim dobraniem środków czyszczących tak, by przy okazji nie zniszczyć obicia. To także dobry pomysł, gdy samodzielnie nie jesteśmy sobie w stanie poradzić z zabrudzeniami lub gdy stosowane przez nas metody zawiodły. Polecamy skorzystanie z tej opcji szczególnie wtedy, gdy nie są Państwo pewni, jak zareaguje tapicerka na wasze wysiłki.