Dlaczego warto postawić na meble ze sztruksu w nowoczesnym wnętrzu?

Dlaczego warto postawić na meble ze sztruksu w nowoczesnym wnętrzu?

Nowoczesne wnętrza zyskują na popularności dzięki swojemu minimalistycznemu designowi, funkcjonalności i dbałości o detale. Nic więc dziwnego, że jednym z ciekawszych sposób na osiągnięcie zamierzonego efektu jest wykorzystanie mebli o tapicerce wykonanej ze sztruksu. Poniżej przedstawiamy kilka powodów, dla których warto postawić na meble ze sztruksu w nowoczesnym mieszkaniu.

Sztruks to tkanina o splocie żebrowanym, co oznacza, że jego powierzchnię pokrywają charakterystyczne, podłużne paseczki. Takie rozwiązanie - wraz z subtelnym połyskiem - sprawia, że materiał ten przeżywa obecnie drugą młodość, coraz częściej pojawiając się na meblach.

Sztruksowe tkaniny są popularne ze względu na znaczną miękkość, wytrzymałość i atrakcyjny wygląd. Meble nimi obite zyskują wyrafinowany, elegancki wygląd, co powoduje, że są chętnie wybierane do salonów, gabinetów czy innych miejsc, w których liczy się nienaganna prezencja.

Sztruks jest miękkim i przyjemnym w dotyku materiałem. Dzięki temu meble nim pokryte są nie tylko estetyczne, ale także wyjątkowo komfortowe w codziennym użyciu.

Mimo swojego delikatnego wyglądu sztruks jest zaskakująco trwałym materiałem. Dzięki odpowiedniej jakości wykonania meble nim obite zapewnią Państwu codzienną radość przez wiele długich lat.

Dodatkowo materiał ten jest odporny na ścieranie, co czyni go praktycznym wyborem dla rodzin z dziećmi czy podejmujących duże ilości gości.

Meble ze sztruksu łatwo można dopasować do różnych stylów wnętrz, nie tylko nowoczesnych. Znakomicie komponują się przecież z industrialnymi loftami, klasycznymi aranżacjami czy przytulnym boho-chic. To wszechstronność sprawia, że sztruksowy akcent może być świetnym sposobem nadania różnorodnym przestrzeniom pożądanego przez Państwa charakteru.

Sztruks nie tylko dobrze wygląda, ale również jest stosunkowo łatwy w pielęgnacji. W przypadku plam czy zabrudzeń, zazwyczaj wystarczy delikatne oczyszczenie wilgotną szmatką.