Sprężyna falista czy sprężyny bonell – co wybrać?

Sprężyna falista czy sprężyny bonell – co wybrać?
Każdemu z nas zależy na tym, aby nasze meble były komfortowe oraz wygodne – tak, aby mogły stworzyć idealne miejsce do relaksu oraz wypoczynku. Aby mebel zarówno był ładny oraz funkcjonalny warto się zapoznać z jego charakterystyką. Którą sprężynę wybrać- falistą czy bonell?
Sprężyna falista jest dość prosta w konstrukcji. Wykonana jest ona z długich drutów, które poprzez swój kształt przypominają sinusoidę. Również często jest nazywana jako sprężyna zig-zag - poprzez kształt w jakim jest wykonywana. Podstawowym zadaniem sprężyny falistej jest podtrzymywanie formy oparcia oraz siedziska – tłumacząc najprościej wpływają na wygląd zewnętrzny mebla. Sprężyny faliste, łączone są z pianką, co powoduje jeszcze większą odporność na wgniecenia oraz odkształcenia, które mogą być spowodowane poprzez codzienne użytkowanie mebla. Warto dodać, że wykonanie mebla tylko ze sprężyną falistą jest dużo tańsze niż jej połączenie z bonellem, w związku z czym, jeżeli macie Państwo ograniczony budżet to wybór sprężyny falistej będzie idealny.
Sprężyny bonell mają kształt klepsydry, które są ustawione obok siebie. Czasami są połączone cieniutką warstwą pianki, dzięki czemu komfort użytkowania jest jeszcze większy. Ogromnym atutem mebli wykonanych ze sprężyną bonell jest to, że nie ulegają one zniekształceniom podczas użytkowania. Nie odkształcają się one ponieważ nacisk jest rozkładany po całej powierzchni mebla, a nie tylko w jednym miejscu.
Teraz najtrudniejsze pytanie - co wybrać? Odpowiedź jest jedna a brzmi – to zależy. Zależy oczywiście od potrzeb oraz preferencji . Jeżeli wybierzemy sprężynę bonell, warto zwrócić uwagę, że w dłuższej perspektywie czasowej, mogą się stać niewygodne poprzez zapadanie. Sprężyny faliste co bardziej uniwersalne, poprzez łączenie ich z pianką zwiększa to komfort użytkowania.