Szenil, czy to odpowiedni wybór?

Szenil, czy to odpowiedni wybór?

Tkaniny szenilowe są bardzo grube, a zarazem miękkie. Charakteryzują się gazejskim bądź lnianym splotem. Posiadają przędzę szenilową w wątku bądź w osnowie. Przez swój wygląd przypominają strukturę drobnego sztruksu, posiadają nieregularną powierzchnię. Przez swoją strukturę są bardziej wytrzymały na uszkodzenia mechaniczne, jak na przykład rozdarcia, ścieranie czy rozciąganie. 

W związku ze swoją charakterystyczna strukturą, tkanina się nie mechaci pomimo intensywnego użytkowania. Każda tkanina charakteryzuje się innymi właściwościami, takimi jak trudnopalność czy wysoki stopień wytrzymałości. Jego czyszczenie to bardzo prosta sprawa, regularne odkurzanie spowoduje, że tkanina nie będzie się brudzić, włosie wystarczy czesać miękką szczoteczką. Każde świeże zabrudzenia należy niezwłocznie usuwać wilgotną ściereczką. Szybka reakcja spowoduję, że tkanina nie zostanie zabrudzona. Gdy w taki sposób będziemy dbać o tkaninę szenilową wydłużymy jej użytkowanie o kilka, a nawet o kilkanaście lat.  

Delikatna w dotyku tkanina szenilowa zachęca do wypoczynku. Każda chwila spędzona na meblu tapicerowanym w tkaninie szenilowej to prawdziwa rozkosz zarówno dla naszego ciała jak i dla umysłu. Poprzez wygodę oraz miłą strukturę tkaniny można się wyciszyć, zrelaksować i zapomnieć o problemach życia codziennego.  

W naszym asortymencie posiadamy tkaninę szenilową, jej nazwa to Poco. Posiada ona bardzo miłą i przyjazną do wypoczynku strukturę. Jest bardzo wytrzymała, więc będzie służyć Państwu na długie lata, przy codziennym użytkowaniu.