Jak urządzić beżowy salon?

Jak urządzić beżowy salon?

Beż w salonie to idealny wybór. Kolor ten jest bowiem delikatnie dyskretny, zapewnia poczucie bezpieczeństwa i sprzyja relaksowi, a przy tym pozbawiony jest chłodu charakterystycznego dla bieli. Jak go stosować, by osiągnąć sukces? Zapraszamy do zapoznania się z naszym poradnikem i poznania sprawdzonych sposobów na zbudowanie atrakcyjnej kompozycji pełnej odcieni beżu!  

 

Beżowe ściany w salonie – przepis na przytulność  

 

Dobrym wyborem okażą się zatem beżowe ściany. Ich uniwersalny charakter oraz delikatny wygląd znacząco ułatwią wypełnienie pokoju dziennego rodzinnym, przyjaznym klimatem. Jak to działa? Beż jest w stanie niejako "przejąć" chłód otaczających go, zimnych barw, np. odcieni niebieskiego.  

Jednocześnie warstwa beżowej farby potęguje obecny w pomieszczeniu blask. Subtelnie odbija bowiem padające na nią światło, optycznie powiększając swoje otoczenie. Rozwiązanie to fantastycznie sprawdzi się zatem w małych pomieszczeniach, jednak na jego obecności skorzystają też posiadacze bardziej przestronnych mieszkań. Pozwala również w subtelny sposób stonować bardziej krzykliwe meble.  

Nic więc dziwnego, że kochamy jasne odcienie beżu! Jakie jednak style są w stanie docenić pomalowane na beżowo ściany? Możliwości jest tutaj nieskończenie wiele. Z powodzeniem sprawdzą się tutaj bowiem zarówno klasyczne rozwiązania, jak i skandynawski minimalizm czy przytulność stylu boho. 

 

Jakie kolory do beżowej aranżacji wnętrza?  

 

Kolor ścian to nie wszystko. Clou całego przedsięwzięcia zawsze będą meble. Jeśli jednak zdecydowaliby się Państwo na dopełnienie całości beżowymi meblami, to salon i aranżacje w nim kreowane mogłyby ucierpieć od nadmiaru ciepłych odcieni beżu. Dlatego koniecznie beżowe ściany trzeba z czymś połączyć!   

W tej roli towarzysza beżu wyśmienicie sprawdzi się brąz. Wypełnijcie Państwo zatem wnętrze kontrastowym połączeniem jasnego beżu z różnymi odcieniami ciemnego brązu. Zestawiając te kolory w taki sposób sprawicie, że wydobędą one z siebie to, co najlepsze i podkreślą wzajemnie swoje walory.  

Właśnie z tego powodu drewniane meble tak często wybierane są do beżowego wnętrza.

W klasycznych kompozycjach przyjęło się zaś umieszczać w centralnym punkcie salonu obszerną, brązową kanapę obitą skórą, a następnie dopełniać ją towarzystwem pomalowanych na beżowo ścian.  

Nie oznacza to jednak, że kolor beżowy nie działa w nowoczesnych kompozycjach. Wręcz przeciwnie! Również i one z powodzeniem mogą opierać się na tym połączeniu, które często okazuje się wyjątkowo przytulne. Można jednak odwrócić proporcje i postaw na środku beżowy narożnik. Następnie jego otoczenie dopełnić drewnianymi akcentami. 

Beż we wnętrzach potrafi być również wyjątkowo delikatny. Wystarczy jedynie zmieszać go z odrobiną bieli i w prosty sposób uzyskacie Państwo niezapomnianą i pełną subtelności aranżację. 

Szary i beż? Nic nie stoi na przeszkodzie, abyście połoczyli Państwo ze sobą te dwa kolory! W końcu oba mają podobnie wyważony charakter. Nic więc dziwnego, że wykorzystane obok siebie są w stanie wykreować w pomieszczeniu atmosferę sprzyjającą relaksowi.  

A co, jeśli mają Państwo ochotę na bardziej wyrafinowaną kompozycję? W takim razie możecie skorzystać z możliwości, jakie niesie ze sobą stylistyka glamour! Wystarczy jedynie, że beż i szarość potraktujecie w niej jako swoistą bazę, na tle której zbudujecie satysfakcjonującą Państwa aranżację przy pomocy złota oraz srebra.  

Złote i srebrne dodatki sprawdzą się także w kompozycjach stonowanych, np. modernistycznych czy skandynawskich, które pomogą uczynić bardziej luksusowymi. 

 

Beżowe meble do salonu  

 

Marzy się Państwu, by beż stał się prawdziwą gwiazdą w Waszej aranżacji? W takim razie postawcie na beżowe meble! Pamiętajcie wtedy tylko o tym, by ściany pomalować na inny kolor, np. na szaro lub biało - zabieg ten pozwoli Wam uzyskać harmonijną kompozycję o niezaburzonych proporcjach.

  

Mamy nadzieję, że nasz poradnik pozwoli dokonać Państwu zadowalającego wyboru, ponieważ możliwości jest praktycznie nieskończenie wiele!