Jak usunąć sierść z narożnika?

Jak usunąć sierść z narożnika?

Każdy, kto posiada czworonożnego przyjaciela doskonale zna ten problem – po skończonej zabawie czy popołudniowej drzemce wszędzie znajdują się kłębki niechcianej sierści. Wbija się ona następnie w tapicerkę mebli oraz dywan, sprawiając, że przestają się one atrakcyjnie prezentować.

Co więc z tym fantem zrobić?  

 

1. Woda i gumowa rękawica  

Wystarczy wyposażyć się w gumową rękawicę oraz pojemnik z wodą. Następnie nakładamy rękawicę na dłoń oraz delikatnie zwilżamy ją wodą. Tak odzianą ręką przejeżdżamy po powierzchni mebla – szybko zauważą Państwo, że sierść osadzi się na powierzchni gumy, znikając z narożnika.  

 

2. Taśma klejąca  

Szeroka taśma klejąca to sojusznik każdego, kto kiedykolwiek walczyć z uporczywą sierścią. Wystarczy klejącą stronę przyłożyć do mebla, a włosy dokładnie do niej przylgną, schodząc z tkaniny.  

 

3. Rolka do ubrań  

To taśma klejąca na dopalaczach. Doskonale sobie radzi z wszelkim rodzajem sierści, pozostawiając powierzchnię mebla przyjemnie czystą.  

 

4. Sucha gąbka do naczyń  

Wbrew pozorom również i sucha gąbka jest w stanie sporo zaradzić na nasz problem. Wystarczy przetrzeć nią powierzchnię narożnika, a zadziała ona niczym magnes, skutecznie usuwając większość sierści.  

 

5. Odkurzacz do sierści  

Nasz faworyt. Używany codziennie pozwoli zaoszczędzić nam sporo nerwów. Najlepiej wybrać lekki model ręczny wyposażony w specjalną końcówkę. 

 

Opcji jest wiele - na jaką się Państwo zdecydują? :)