Hydrofobowość!

Hydrofobowość!

Najłatwiej mówiąc hydrofobowość – odpychanie wody. Odpychanie wody, czyli proces odpychania cząsteczek wody od tkaniny. Dzięki powłoce hydrofobowej można uniknąć przesiąknięcia czy zamoczenia, jakiejkolwiek powierzchni wodą.   

Przy meblach tapicerowanych powłoka hydrofobowa jest istotną właściwością.  Rozlana szklanka z sokiem, przechylona filiżanka kawy, czy potrącony kieliszek wina? Są to problemy z którymi można spotkać się na co dzień. A właśnie dzięki tkaninie z powłoką hydrofobową, takie zabrudzenia to nie problem. Dzięki hydrofobowości tkanin mamy większą pewność, że nasza tkanina posłuży nam na długie lata.  

Materiał hydrofobowy, dzięki temu że odpycha cząsteczki cieczy, powoduję że nie zostają one wchłonięte w głąb tkaniny. Po rozlaniu cieczy na materiał posiadający powłokę hydrofobową, powstają tzw. „krople rosy” które po szybkiej reakcji nie zdążą się wchłonąć, dzięki czemu na tkaninie nie pozostanie żaden ślad. Warto dodać, że tkanina hydrofobowa to nie tkanina wodoodporna! Tkanina hydrofobowa odpycha cząsteczki wody, a wodoodporna jest odporna na działania wody.  

W naszym asortymencie posiadamy tkaniny hydrofobowe. Są to tkaniny velvetowe takie jak Nube czy Velvetmat, oraz tkanina z ekoskóry Softis. Tkanina Nube charakteryzuje się wyższym stopnie połyskliwości niż tkanina Velvetmat, ponieważ tkanina VelvetMat jest tkaniną velvetową, lecz matową.