Tkaniny przyjazne zwierzętom, czyli “pet friendly"

Tkaniny przyjazne zwierzętom, czyli “pet friendly

Sierść zwierząt domowych, pazury, ślinotok i wypadki mogą spowodować poplamienie, porysowanie i zużycie mebli. Dlatego też,  najlepsze i przyjazne dla zwierząt tkaniny są trwałe, odporne na plamy i łatwe w utrzymaniu czystości. Właściciele zwierząt powinni unikać zbyt luźno lub grubo tkanych materiałów, które mogą łatwo zostać zaczepione przez pazury. Tkaniny te mają również tendencję do zatrzymywania większej ilości sierści zwierząt domowych. Należy również unikać delikatnych materiałów, takich jak len lub jedwab, które przy dalszym użytkowaniu będą cienkie lub zmechacone. 

 

Co to znaczy, że tkanina jest przyjazna zwierzętom?  

 

Tkaniny „pet friendly oznaczone znaczkiem „dla zwierząt” wykazują zwiększoną odporność na zabrudzenia i przyswajanie sierści. Przyjazne dla zwierząt tkaniny mają drobny splot i gładką powierzchnię, dzięki czemu sierść zwierząt nie przykleja się do materiału i jest łatwa do usunięcia rolką lub wilgotną szmatką albo odkurzaczem. Tkaniny odporne na plamy i płyny są koniecznością, jeśli chodzi o sofę, na której wyleguje się zwierzak. 

Tkaniny „dla zwierząt” mają strukturę ułatwiającą czyszczenie i zapobiegającą wbijaniu się pazurów, a dodatkowo posiadają powłokę, która skutecznie ogranicza przenikanie wirusów, bakterii i roztoczy, które mogą być przenoszone przez Twojego futrzanego przyjaciela. Tkaniny nie są niezniszczalne, ale pomogą przedłużyć żywotność sofy, pufa czy narożnika.   

Zauważmy również, że materiały „pet friendly” wcale nie są stworzone wyłącznie z myślą o zwierzętach. Najważniejszy jest przecież komfort oraz zadowolenie użytkowników mebla. Meble tapicerowane przyjazne domowym pupilom w niczym nie odbiegają pod względem wyglądu i stylu od klasycznych rozwiązań. Wcale nie musisz zapominać o swoich upodobaniach, w momencie, gdy stawiasz na tkaniny przyjazne posiadaniu zwierząt. To wszystko można połączyć i uzyskać wymarzony efekt. 

 

W Artelito właśnie te ceny posiadają tkaniny: Nube oraz Velvetmat.