Wnętrze w stylu skandynawskim

Wnętrze w stylu skandynawskim

Zabierając się za urządzanie wnętrza w stylu skandynawskim, przede wszystkim zwróćcie Państwo uwagę na praktyczność swoich mebli. Wybierzcie konstrukcje o prostych bryłach i znacznej lekkości wizualnej, by nie przytłoczyć swojego mieszkania, a zamiast tego dodać mu przestronności. Świetnie sprawdzi się tutaj m.in. komoda wykonana z surowego drewna sosnowego czy bielona szafa. Zrezygnujcie ze zbędnych dekoracji, kryształów, zdobień, zastępując je minimalistycznymi, drewnianymi akcentami. Nie bójcie się sięgać po puszyste koce czy narzuty - wnętrze ma przede wszystkim być przytulne.  

 

Jakie kolory w stylu skandynawskim?  

Podstawowe kolory w scandi to oczywiście biel, szarość oraz beż i to właśnie one powinny dominować na Państwa ścianach, podłogach oraz meblach. Obecność jasnych barw powoduje, że nawet najmniejsze wnętrze staje się przestronniejsze, a przebywanie w nim okazuje się przyjemniejsze. Dla uniknięcia zbytniego chłodu warto sięgnąć po drewniane meble czy dodatki, które pomogą subtelnie ocieplić całą kompozycję. Czy to jednak oznacza, że styl skandynawski rezygnuje z zabawy kolorami? Oczywiście nie! Również i w nim możecie sobie pozwolić na kontrolowane szaleństwo. Łagodne pastele czy bardziej wyraziste kolory – turkus, błękit, głęboka zieleń, mięta - pięknie dopełnią stonowaną biel i tchną w kompozycję odrobinę życia. Jeżeli chcecie pozostać wiernym skandynawskim trendom, rozważ przede wszystkim kolory pochodzące z natury. 

 

Salon w stylu skandynawskim  

Salon pełni rolę wizytówki całego wnętrza. To tutaj bowiem spotykamy się ze znajomymi na filiżankę kawy i to tutaj relaksuje się wieczorem cała rodzina. Nie inaczej jest w stylu skandynawskim, w którym pokój dzienny powinien jak najbardziej sprzyjać wypoczynkowi. Obowiązkowa okazuje się więc obecność mięciutkiej kanapy, na której możecie Państwo ułożyć górę dekoracyjnych poduszek lub puszysty koc. Zwróćcie uwagę, aby wybrany mebel miał odpowiedni kolor. Świetnie sprawdzą się tutaj modele jasne – np. białe, szare, beżowe - oraz neutralnie ciemne, m.in. granatowe lub czarne. Nóżki powinny być wykonane z drewna i zwężać się ku dołowi. W ten sposób optycznie złagodzą wizualny ciężar bryły. Obok mebla wypoczynkowego warto ustawić stolik kawowy. Dobrym wyborem będzie produkt funkcjonalny, który wyposażono w dodatkową półkę lub szufladkę. Po bokach możesz ustawić regały i szafy z jasnego drewna.  

W salonie nie może zabraknąć również pokaźnego fotela wypoczynkowego, np. w stylu modnego uszaka. Wyczarujecie z nim w pomieszczeniu kącik do cieszenia się z drobnych przyjemności, szczególnie jeśli do mebla dostawicie miękką pufę.  

 

Styl skandynawski okazuje się wyjątkowo prostym i skutecznym sposobem na wyczarowanie przytulnego wnętrza, w którym każdy poczuje się wyjątkowo dobrze.